هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  برنامه ی کوهپیمایی قله ی ئاوەڵان" نکوداشت دبیر ورزش و قدیمی کوهستان "بهروز دلاوری


 

"برنامه ی کوهپیمایی قله ی ئاوەڵان"
نکوداشت دبیر ورزش و قدیمی کوهستان "بهروز دلاوری"
(پنج شنبه و جمعه 4و 5 خرداد 1396)

مسئول برنامه: کانون کوهنوردان کردستان
سرپرست: حسین نعمتیان
مسئول فنی و مربی تیم : فرید بایزید نژاد
ناوبری: کیوان زندکریمی
فیلمبرداری و عکاسی: مسعود رخزاد – رامین اردلان - فرهاد وحدانی

شرکت کنندگان: 20 نفر از اعضا کانون


گر توانی که بجویی دلم امروز بجوی
ورنه بسیار بجویی و نیابی بازم   (سعدی)

نکوداشت در زمان حیات و تکریم آنانی که همواره با باوری انسانی و عزتی به سرفرازی کوه، عمرشان سپری شده و در راه خدمت به جامعه همیشه بی درنگ بوده اند نه تنها نشان قدرشناسی است بلکه یکی از اصولی است که همیشه کانون در فعالیت های خود از جمله تدوین برنامه های سال 1396 به آن پایبند بوده است. بر همین اساس و در ادامه ی اجرای برنامه های تقویم کمیته کوه نوردی در شش ماهه ی نخست سال جاری به مناسبت نکوداشت بیش از 50 سال فعالیت و تلاش همنورد "بهروز دلاوری" به عنوان معلم ورزش و قدیمی کوهستان، برنامه ی کوهپیمایی قله ی ئاوەڵان به مدت دو روز با حضور 20 نفر از اعضاء کانون در روزهای پنج شنبه و جمعه مورخ 4و5 خرداد 1396 برگزار شد.
قبل از حرکت به سمت منطقه ی ئاوەڵان، ساعت 14 ظهر روز پنج شنبه، مراسمی در محل سالن کانون کوه نوردان کردستان با حضور مربیان و پیشکسوتان ورزشی و معلمان شایسته ی شهر سنندج و خانواده ی محترم دلاوری به پاس قدردانی از زحمات چندین ساله ی آقای بهروز دلاوری برگزار شد که در این مراسم ضمن شرح اجمالی بیوگرافی و فعالیت های وی در طول این سال ها، لوح تقدیری که از طرف کانون تهیه شده بود از سوی مربی و پیشکسوت کوه نوردی کردستان "آقای حسین نعمتیان" به ایشان تقدیم گردید. در طول مراسم آقای نعمتیان ضمن اشاره به زحمات معلمان سال های دور ورزش سنندج، از آقای دلاوری به عنوان یکی از زحمتکش ترین آنها یاد کرد. پس از اهدای لوح و گرفتن عکس با این معلم دلسوز، تیم راس ساعت 15/30 به سمت منطقه ی ئاوەڵان راهی شد. طبق برنامه ریزی قبلی مسیر رفت از سمت روستای "دۆڵ کڕوو" بود که با عبور از آن و رسیدن به آبادی "درمۆڵی" (به مختصاتN35 02 54.0 E46 53 44.7 ) در ساعت 17 تیم از ماشین پیاده و با سرپرستی آقای نعمتیان، جلوداری آقای کهرام باجلانی و عقب داری آقای فرید بایزیدنژاد به سمت قله حرکت نمود. در طول مسیر هرگاه که تیم برای استراحتی کوتاه توقف می نمود آقای نعمتیان از خاطرات آن سال های خود (دهه های شصت و هفتاد) از قله ی ئاوالان و ساخت پناهگاه و ... برای تیم بازگو می کرد. ساعت 20/15 بود که تیم به پناهگاه ئاوەڵان (به مختصات N35 01 39.9 E46 52 19.1) رسید و با آمدن به زین پایینی پناهگاه رو به سمت قله، اقدام به برپایی چادر برای شب مانی نمود. نور چراغ پیشانی داخل چادرها در آن هوای پاک و شب خنک ئاوەڵان منظره ی زیبا بود که خود را در دامان ئاوەڵان جای داده بود. ساعت 7 صبح روز بعد تیم به سمت قله به راه افتاد که به منظور ذخیره ی آب لازم برای ادامه مسیر از سمت چشمه آب "کانی مزگت" (به مختصات N35 00 47.5 E46 52 05.0) قله را صعود کرد. خاطرات آقای نعمتیان از صعودهای خود به همراه کوه نوردان قدیمی هم قطار با وی شنیدنی بود. پس از استراحتی کوتاه و گرفتن چند عکس، تیم به سمت روستای یەمێنان قله را ترک و دوباره به راه افتاد. با رسیدن به چشمه آب "کانی ڕونینە" (به مختصات N34 58 48.9 E46 53 25.7) تیم گلویی تازه کرد و استراحتی مختصر نمود. پس از گذشت از کنار باغ های زیبا و با صفای منطقه، با رسیدن تیم به روستای "یەمێنان عۆلیا" (به مختصاتN34 59 32.5 E46 55 17.5 ) در ساعت 17/30 برنامه به پایان رسید.
ضمن آروزی سلامتی و سرفرازی برای همه ی دلسوزان عرصه ی ورزش و فرهنگ، بار دیگر تلاش و زحمات معلم گرامی، آقای بهروز دلاوری را ارج می نهیم و سلامتی روزافزون را برای ایشان آرزو داریم.

با سپاس از همراهی افراد حاضر در برنامه و حضور سبز پیشکسوت و مربی کوه نوردی، آقای حسین نعمتیان