هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  دیدار اعضاء و همراهان انجمن خیریه ی زنده یاد "مهندس بهاءالدین ادب" با کانون کوه نوردان کردستان


همدلی از همزبانی خوشتر است ...

 

اولین چهارشنبه ی اسفندماه امسال، کانون کوه نوردان کردستان میزبان همراهانی بود که هر کدام در وادی خیر و حمایت از رشد فرهنگی-ورزشی کردستان جایگاه و سابقه ی ویژه ای دارند. بعدازظهر چهارشنبه مورخ 4/12/1395 آقایان هادی ادب، پرویز رعدی، همایون جنتی و عابد خورشیدی به نمایندگی از مجموعه ی خیر و مردمی مهندس بهاالدین ادب با حضور و بازدید از سالن جدید کانون، اعضاء و هیات مدیره ی کانون کوه نوردان کردستان را سرفراز کردند. این نشست گرم و صمیمی با خیرمقدم و یادی از زحمات و میراث نیک مرد شریف و همیشه گرامی "زنده یاد مهندس ادب" آغاز شد و آقای صلاح حقیقیان به نیابت از هیات مدیره ی کانون با اشاره ایی به سابقه ی فعالیت های کانون در گذشته، شرح پشت سر نهادن موانع و مشکلات در طول بیش از 13 سال فعالیت و چند و چون تعمیر و بازسازی سالن جدید کانون و بهره برداری از آن، اهداف و چشم انداز کانون را در راستای توسعه و ارتقای ورزشی به ویژه ورزش کوه نوردی کردستان برای میهمانان معرفی کردند.
در این میان آقای  همایون جنتی با تایید اینکه حرکت ها و برنامه های اجتماعی- مردمی توسط تشکل های مردم نهاد در کردستان هفت خوانی دارد که به مقصد رساندن آن توانی ویژه، دلی بزرگ و اتحادی واقعی می خواهد، عنوان کرد: کانون نمونه ای به حق از تشکل های فعال است که در کنار دیگر نهادهای مردمی و تلاشگر کردستان توانسته بر همه ی این مشکلات فایق آید و با تلاش های صادقانه ی خود نقش بسزایی در رشد ورزش ما داشته باشد؛ این تلاش، این اتحاد و این از خودگذشتگی برای خدمت به مردم جای قدردانی و دست مریزاد دارد و به واسطه ی آن و جایگاه مردمی خویش، مسئولیتی خطیر و سنگین بر دوش دارد که امید است همچون گذشته در این راه صادقانه گام بردارد. آقای هادی ادب نیز ضمن اشاره به فعالیت سازمان های مردم نهاد در عرصه ی ورزش و فرهنگ کردستان، یکرنگی و اتحاد میان هر مجموعه ایی رمز موفقیت و سربلندی آن دانست و ارتباط تشکل ها و سازمان های مردمی با همدیگر را جهت تعالی هر چه بیشتر جامعه ضروری دانست. در ادامه آقای پرویز رعدی نیز عنوان کرد هر کسی که کردستان و کوه و طبیعتش را دوست داشته باشد باید کانون کوه نوردان کردستان را نیز دوست داشته باشد چرا که حفظ و حراست آن را همیشه رسالت خود دانسته و این تعهد را تا به امروز مسئولانه به انجام رسانده است و به واسطه ی صداقت همیشگی ای که از آغاز فعالیت خویش با مردم داشته، یکی از خوشنام ترین و محترم ترین نهادها میان مردم است. بازخورد تلاش های کانون در عرصه ی محیط زیست و گرایش جوانان و فرزندان خانواده های کردستانی به ورزش و طبیعت حجت این ادعا است.
حسن ختام این جلسه بازدید از مجموعه ی سالن کانون و فضای ورزشی – آموزشی آن و چند عکس به یادگار از این همدلی و صداقت بود.
کانون مفتخر است این دلگرمی و قدردانی را پشتوانه ی راه خود کرده و در خدمت به ورزش و فرهنگ کردستان و مردم شریف این دیار بیش تر از پیش با اتکا به پشتوانه ی همین مردم اهداف خود را دنبال نماید.

(کانون کوه نوردان کردستان –4/12/1395